Kreatywność

Jeśli nasze dzieci nie będą kreatywne w pracy zastąpią je roboty

Myśląc o edukacji swojego dziecka, wiele osób stawia na dobre szkoły, naukę języków, coraz częściej też dzieci uczą się programowania. Staramy się przekazać im jak najwięcej konkretnej wiedzy i umiejętności. Tymczasem eksperci twierdzą, że jedną z najbardziej pożądanych cech u przyszłego pracownika będzie kreatywność.

Świat i technologie zmieniają się obecnie w bardzo szybkim tempie. Umiejętności, które nabywamy ucząc się i zdobywając kolejne kwalifikacje, będą miały wartość tylko przez jakieś sześć lat! To dlatego, że rynek zmienia się bardzo szybko i postęp w wielu dziedzinach jest wręcz ekspresowy. Do tego dynamiczny rozwój technologii, również sztucznej inteligencji, spowoduje, że maszyny będą w stanie zastąpić ludzi na wielu stanowiskach. Wszędzie tam, gdzie występuje powtarzalność i logika, maszyny będą sprawdzały się dużo lepiej niż omylny człowiek. Według John’a Abel’a, wiceprezesa Oracle, jedną z najbardziej pożądanych cech pracowników będzie kreatywność. To cecha, która odróżnia nas od maszyn i może zapewnić w przyszłości dobre stanowisko. 

Najbardziej poszukiwani będą ludzie ze zdolnością rozwiązywania problemów, myślący nieszablonowo i kreatywni.

To unikalne zdolności, które będą porządne w wielu dziedzinach i mogą zapewnić rozwój w wielu gałęziach gospodarki i biznesu. 

Również Światowe Centrum Ekonomii stwierdziło rok temu, że kreatywność będzie trzecią z najbardziej pożądanych cech na rynku pracy w 2020 roku.

Nie ważne więc, czy Twoje dziecko będzie grafikiem, programistą, menadżerem czy specjalistą od sprzedaży – kreatywność przyda mu się w pracy i otworzy drogę do sukcesów i rozwoju.

Pozwól mu więc eksperymentować, tworzyć, myśleć po swojemu, a czasem nawet nic nie robić i trochę się ponudzić. To może przynieść mu więcej korzyści, niż kolejne dodatkowe zajęcia lub korepetycje.


Źródło:

https://www.cnbc.com/2019/08/20/creative-skills-critical-to-protect-workers-from-automation-expert.html

Dlaczego jeszcze warto zapisać się na newsletter?

Będziesz jedną z pierwszych osób, które dowiedzą się o moich następnych książkach, będą mogły przedpremierowo zajrzeć do środka i będą wiedzieć nad czym właśnie pracuję.

Co jakiś czas szukam testowych czytelników moich niepublikowanych jeszcze tekstów. Teraz będę to proponować jedynie osobom zapisanym na mój newsletter.

Co miesiąc otrzymasz maila zawierającego odnośniki do najważniejszych treści, jakie pojawiły się na stronie.

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *