Dla rodziców

Drogi rodzicu!

Witam Cię na mojej stronie autorskiej. Nazywam się Monika Kamińska i jestem autorką książek dla dzieci. Jeśli chcesz dowiedzieć się o mnie czegoś więcej zapraszam tutaj.

Jeśli tu jesteś oznacza to, że Twoje dziecko chce korzystać z ćwiczeń kreatywnego pisania “Młodociani pisarze” lub już to robi.

Na wstępie chcę Cię zapewnić, że ta strona to bezpieczna strefa dla Twojego dziecka. Nigdzie nie jest wymagane logowanie, podawanie swoich danych, nie ma tu hejterów i mowy nienawiści. Będę czuwać nad tym, aby Twoje dziecko mogło zadać w komentarzu pytanie (tylko jeśli będzie chciało) albo porozmawiać z innymi dziećmi wykonującymi ćwiczenia i nie bać się, że zostanie obrażone lub wyśmiane. Przy okazji, zapytaj swoje dziecko, czy już przeczytało zasady komentowania obowiązujące na tej stronie. Starałam się tam jasno pokazać jak mamy się tu porozumiewać, aby wszyscy czuli się dobrze.

Co tydzień publikuję ćwiczenia z kreatywnego pisania dla dzieci. Ćwiczenia skierowane są do dzieci od dziesiątego roku życia i starałam się, aby wszystko było zrozumiałe i ciekawie przedstawione. Jeśli Twoje dziecko jest młodsze i chce skorzystać z prezentowanych tu materiałów, przejrzyjcie je razem. Może będzie już na nie gotowe lub poradzi sobie z odrobiną Twojej pomocy.

Niektóre ćwiczenia będą miały wprowadzenie teoretyczne, w innych nie będzie to wymagane. Najczęściej do ćwiczeń będzie przedstawiony przykład rozwiązania, ale czasem będę go celowo pomijać. To dlatego, aby nie narzucać dziecku sposobu myślenia i dać mu 100% swobody w rozwiązaniu zadania.

Bardzo ważne w prezentowanych przeze mnie ćwiczeniach jest to, że nie ma tu lepszych i gorszych odpowiedzi. Nie ma takiej opcji, żeby dziecko wykonało zadanie źle. Co najwyżej, mogło je wykonać po swojemu. I o to właśnie w kreatywności chodzi! O wyjście poza schemat, o samodzielne myślenie, szukanie niestandardowych rozwiązań. To nie są szkolne testy, gdzie trzeba udzielić odpowiedzi zgodnej z kluczem. 

Jeśli dziecko będzie miało problem z rozwiązaniem jakiegoś zadania zapytaj, na czym ten problem polega, czego nie rozumie? Jeśli macie wątpliwości możecie zadać pytanie w komentarzu pod danym ćwiczeniem, a ja postaram się jak najszybciej odpowiedzieć. Jedyne czego nie rób – nie dawaj mu gotowego rozwiązania. Nie daj mu też odczuć, że jego pomysł na rozwiązanie jest zły, mało ciekawy – takich tu nie ma.

Mam nadzieję, że przygotowane przeze mnie materiały będą ciekawe dla dzieci i pomogą im rozwinąć miłość do tworzenia opowieści.

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub uwagi napisz do mnie.

Dlaczego jeszcze warto zapisać się na newsletter?

Będziesz jedną z pierwszych osób, które dowiedzą się o moich następnych książkach, będą mogły przedpremierowo zajrzeć do środka i będą wiedzieć nad czym właśnie pracuję.

Co jakiś czas szukam testowych czytelników moich niepublikowanych jeszcze tekstów. Teraz będę to proponować jedynie osobom zapisanym na mój newsletter.

Co miesiąc otrzymasz maila zawierającego odnośniki do najważniejszych treści, jakie pojawiły się na stronie.