Którym bohaterem „Przyjaciół” jesteś jako czytelnik?

Gdyby tak przeanalizować charaktery i zachowania bohaterów serialu „Przyjaciele” dostalibyśmy świetny opis rodzajów czytelników. Który z nich pasuje do Ciebie? Jakim rodzajem czytelnika jesteś?

Ross

Zaczytujesz się w pozycjach naukowych, bo lubisz znać smaczki i ciekawostki, którymi można zasypywać znajomych. Nawet jeśli oni mają już tego dość. Lubisz zgłębiać fachowo temat, który Cię interesuje i czytasz książki, które może innym wydają się nudne. A co tam! Przecież masz prawo jako 30-latek być fanem dinozaurów i czytać wszystko na ich temat.

Rachel

Jesteś na bieżąco ze wszystkimi modnymi książkami, wiesz co czytają tłumy i nieustannie obserwujesz rynek żeby znać nowości i wszystkie książki, które wypada znać. Czasem czytasz książkę, żeby wyrobić sobie o niej zdanie i wiedzieć, o co ten szum, nawet jeśli nie należy do Twojego ulubionego gatunku. Możliwe, że dla odprężenia czytasz w ukryciu (albo jawnie) erotyki.

Monika

Masz twarde zasady, których się trzymasz, nawet jeśli chodzi o książki. Jak już zaczniesz czytać książkę musisz ją skończyć, choćby Cię męczyła. Masz listy i katalogi przeczytanych książek i tych, które chcesz przeczytać. Wszystko pogrupowane, posegregowane i z przyznanymi własnymi notami.

Joey

Nie zatrzymujesz się na dłużej przy żadnej książce, skaczesz od jednej do drugiej i czytasz kilka jednocześnie. Pozycje naukowe nie są Twoimi ulubionymi, choć jesteś gotowy/wa zainwestować w książki naukowe, żeby wiedzieć o czym rozmawiają znajomi. Możliwe, że jeśli jakaś książka Cię przytłacza wrzucasz ją na jakiś czas do zamrażalnika.

Phoebe

Nie obchodzi Cię, co czytają inni i co pomyślą o doborze Twoich lektur. Czytasz to, co kochasz, co jest zgodne z Twoim gustem i poglądami i nikomu się z tego nie tłumaczysz. Możliwe, że czytasz niszowe książki, o których internet milczy, a Twoi znajomi nigdy o nich nie słyszeli. Czytanie ma Ci sprawiać radość i tyle.

Chandler

Właściwie nikt nie wie, co dokładnie czytasz, chociaż wydaje Ci się, że sporo o tym mówisz. Nawet próbujesz samemu coś czasem stworzyć i marzysz o porzuceniu etatu żeby zająć się tym, co lubisz – pisaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.