Kuku szuka szczęścia

Wydawnictwo: Mamania

Ilustracje: Andrzej Tylkowski

Wiek: 2-5 lat

Premiera: 2019r.

To już druga książka o chłopcu imieniem Kuku. Tym razem zastajemy go podczas przygotowań do snu. To znaczy teoretycznie, bo zamiast zakładać piżamę, Kuku chodzi po całym domu i czegoś szuka.

Tego dnia obchodził urodziny i wszyscy goście życzyli mu szczęścia. Kuku postanawia, że musi je od razu znaleźć. To dla niego ogromnie ważne. Problem w tym, że zupełnie nie wie, jak to szczęście wygląda. Wyobraża sobie, że jest bardzo ładne, na pewno kolorowe albo błyszczące. Dopiero mama tłumaczy mu, czym jest szczęście i przy jej pomocy Kuku je wreszcie odnajduje. Okazuje się, że to wcale nie takie trudne.

Charakterystyczne, zabawne ilustracje do książki wykonał Andrzej Tylkowski – słynny rysownik pocztówek i kalendarzy Ilustris.

Co mówią o książce

„Bardzo podoba mi się pokazana tutaj relacja na linii dziecko – rodzic. Nie jest tak, że mama Kuku stara się go na siłę uszczęśliwić. Nie podaje ona też gotowej recepty na szczęście, nie wymyśla za niego, bo to przecież Kuku najlepiej wie, co sprawia mu przyjemność. Mama jedynie go motywuje i wspiera, ale pozwala na samodzielne odkrycie, co tak naprawdę oznacza szczęście. No i ma dla dziecka czas – mimo że jest wieczór, że pora spać, a Kuku w trakcie swoich wcześniejszych poszukiwań narobił sporo bałaganu, to jednak prosi go, by usiedli na kanapie i porozmawiali. Czas przeznaczony na rozmowę z dzieckiem to najpiękniejsze, co rodzic może mu ofiarować – i w tej książce bardzo dobrze to widać."
„Ta historia po prostu urzeka. Samo szukanie szczęścia, ale też przykłady wymyślane przez mamę i synka. Ostatecznie okazuje się, że szczęściem tego wieczoru będzie mocny, cudowny przytulas. Oprócz tego, że to cudowny pomysł na książkę do czytania przed snem, to jeszcze ma on (ten pomysł) moc terapeutyczną."