Kuku i super tata

Wydawnictwo: Mamania

Ilustracje: Andrzej Tylkowski

Wiek: 2-5 lat

Premiera: 2020r.

Kuku lubi bawić się w superbohaterów. Razem z Rajtkiem zakładają peleryny i wyobrażają sobie, że mają super moce. Wtedy Kuku zauważa, że to chyba jego tata jest takim super bohaterem. Umie super szybko wiązać sznurówki, opiekuje się Kuku, kiedy ten się zrani i broni go, kiedy trzeba. A od tego przecież są superbohaterowie – żeby chronić innych i się nimi opiekować. I tata właśnie tak zawsze robi. Kuku musi jeszcze tylko sprawdzić, czy tata ma pelerynę – bo przecież każdy bohater musi ją mieć. Mama zdradza mu, że specjalną, niewidzialną pelerynę ma każdy tata.

Co mówią o książce

"Najnowsza część o Kuku w jasny sposób pokazuje, że tata jest równie ważny i daje swojej rodzinie duże poczucie bezpieczeństwa, potrafi obronić, uchować od złego i dać ukojenie, nawet gdy coś strasznie boli. To w tej książce bardzo mi się podoba – ukazanie ojca, jako osoby niezwykle ważnej w życiu młodego człowieka, a także jako superbohatera, który potrafi sprostać wielu wyzwaniom i zadaniom dnia codziennego. Wystarczy obecność taty, jego zapach, dotyk dłoni i można spokojnie iść spać, niczym się nie martwiąc."
"Ukazało się już kilka książek o mamach – superbohaterkach, ale nie kojarzę żadnej takiej o ojcach. A ta na pewno się im spodoba. Wspaniale pokazuje tatę. Tatę, który jest blisko, pomaga i opiekuje się dzieckiem. Potrafi uśmierzyć ból, wszystko wie i zawsze można na niego liczyć, ale też każe pozbierać zabawki."