Kuku i historia pępka

Wydawnictwo: Mamania

Ilustracje: Andrzej Tylkowski

Wiek: 2-5 lat

Premiera: 2018r.

Bohaterem tej krótkiej historii jest chłopiec imieniem Kuku. Okazuje się, że jest bardzo smutny, bo mama musiała wyjechać na kilka dni, a on został sam z tatą.

Tata stara się jak może, aby chłopiec czuł się dobrze i nie tęsknił za mamą, ale Kuku martwi się, że przez te kilka dni o niej zapomni. To chyba normalne, przecież mama nie zostawiła mu żadnej pamiątki.

Wtedy tata wyjmuje album ze zdjęciami i opowiada chłopcu o tym, jak był w brzuchu mamy i jak się urodził. Okazuje się, że mama zostawiła mu wtedy niezwykłą pamiątkę, którą już zawsze będzie miał przy sobie – pępek.

To wzruszająca historia, która nie tylko świetnie nadaje się do codziennego czytania, ale też pomoże w sytuacji, gdy dziecko musi rozstać się na jakiś czas z mamą.

Zabawne i kolorowe ilustracje do książki wykonał Andrzej Tylkowski – słynny rysownik pocztówek i kalendarzy Ilustris

Co mówią o książce

„To bardzo pomysłowa, wesoła i ciepła historia. Pełna miłości rodzicielskiej. Podczas czytania z książki aż bije energia, czujemy ją. Blisko serducha robi się ciepło. Jestem mile zaskoczona jak łatwo można opowiedzieć dziecku o tym, jak rodzice kochają swoje dzieci i, że zawsze, nawet gdy nie ma mamy blisko, ona o nim myśli i będzie z nim przez całe życie. Atmosfery z tej książki nie da się opisać w kilku słowach. Po prostu „Kuku i historię pępka” trzeba przeczytać i poczuć te emocje."
„Genialna! Jestem przekonana, że pomoże w jednym z największych problemów macierzyństwa i dzieciństwa – rozstanie z mamą. I nieważne, że mama musi wyjść po ziemniaki czy wyjechać w kilkudniową delegację – rozpacz malucha zawsze jest równie wielka. Znasz to? Więc koniecznie sięgnij po tę książkę. nas to działa! No normalnie po prawie 4 latach znalazłam sposób żeby się nie wymykać albo nie tłumaczyć w płaczu przez godzinę, że już czas aby mama udała się do fryzjera"